Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka.

logo_lubiana....I po Lubianie....

W tym roku nasz klub bardzo licznie wziął udział w XXXIII Ogólnopolskim Spływie Ceramików "Lubiana 2011". Mieliśmy piękną pogodę i w tak sprzyjających warunkach osiagnęlismy imponujcą listę sukcesów. Drużynowo wywalczyliśmy trzecie miejsce. Ponadto nasi klubowicze zdobyli wysokie miejsca w nastepujących kategoriach :

T1-M     3 miejsce   Grzegorz

T2-K      3 miejsce   Magda i Bogna

T2-K      4 miejsce   Zuzia i Zyta

T2-MIX   4 miejsce   Bożena i Jacek

T2-K      5 miejsce   Monia i Jola

T1-M      5 miejsce  Olek

W sztafecie zajęliśy 3 miejsce, ale najwięcej emocji dostarczył wyścig australijski oraz mecz siatkówki. W siatkówce zdobyliśmy 2 miejsce w meczu na bardzo wysokim poziomie z USTKĄ - NURT, którym jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za grę.

W wyścigu australijskim wzięły udział nasze najlepsze osady. Faworyt Grzegorz potwierdził swoją pozycję zdobywając 5 miejsce (T1-M). Czarnym koniem byli Bożena z Jackiem (T2-MIX), którzy przysporzyli nam dumy i emocji, kiedy płynęli dwa ostatnie okrążenia jako jedyni w kajaku polietylenowym wśród "ścigaczy"  na "żyletach" i ostatecznie zajęli 9 miejsce. Ponadto sukces osiągnęli: Olek zajmując 12 miejsce oraz Magda z Bogną finiszując na 15 miejscu.

Pełne wyniki na stronie organizatora (link)

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl