Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 60 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /home/zabikruk/public_html/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JCommentsACL has a deprecated constructor in /home/zabikruk/public_html/components/com_jcomments/classes/acl.php on line 17

debil inside NIEB dib       Regulamin XIII Długodystansowego Ekstremalnego Biegu Inauguracja Lata 2017

Organizator:
SKF „KW Żabi Kruk” z Gdańska, które powierza kierownictwo tej imprezy komandorowi Karolinie Banyś
Cele imprezy:
Przepłynięcie bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz trasy wyznaczonej przez organizatora w czasie nie dłuższym niż 24h. Sprawdzenie granic własnych możliwości, wytrwałości oraz dystansu do samego siebie.
Termin imprezy:
23-24 czerwca 2017 r.
Start w piątek 23 czerwca 2017r. o godz. 19.00 z Ostrzyc albo o godz. 16.30 z przystani „Klubu Wodnego Żabi Kruk” (odjazd na miejsce startu).

Spływ kończą tylko najwytrwalsi, najbardziej zawzięci i najlepiej przygotowani. Wszyscy ci, którzy pokonali własne słabości i dotarli do przystani KW Żabi Kruk w Gdańsku w regulaminowym czasie znajdą swoje miejsce w historii D.E.B.I.L.a... a pozostali... cóż, spróbujcie za rok...

Ponadto od 2011 roku przyznajemy tytuł Złotego DEBILa dla uczestnika, który najszybciej pokonał trasę najktrótszym kajakiem.
Do tej pory tytuły DEBILa uzyskali:

REGULAMIN XII Długodystansowego Ekstremalnego Biegu Inauguracja Lata 2016

Organizator:
SKF "KW Żabi Kruk" z Gdańska, które powierza kierownictwo tej imprezy komandorowi Karolinie Banyś
Cele imprezy:
Przepłynięcie bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz trasy wyznaczonej przez organizatora w czasie nie dłuższym niż 24h. Sprawdzenie granic własnych możliwości, wytrwałości oraz dystansu do samego siebie.
Termin imprezy:
17-18 czerwca 2016 r.
Start w piątek 17 czerwca 2016r. o godz. 19.00 z Ostrzyc albo o godz. 16.30 z przystani "Klubu Wodnego Żabi Kruk" (odjazd na miejsce startu).

Długodystansowy Ekstremalny Bieg Inauguracja Lata w skrócie D.E.B.I.L. lub po prostu DEBIL jest ekstremalną odmianą spływu kajakowego z humorem i dystansem do własnych słabości.

Organizowany przez "Żabi Kruk" corocznie od 2005 r. , kiedy to pięcioro klubowiczów postanowiło zmierzyć się z czasem i dystansem, a także odnaleźć granice własnych możliwości. Czując, że może nie jest to całkiem normalne, tylko jeden przepłynął trasę 100 km rzeką Radunią oraz Motławą ze Stężycy do Gdańska w czasie 24 godzin.

Od tamtej pory każdemu kto przepłynie ten dystans w ciągu doby, przyznaje się zaszczytne miano Debila. W 2011 roku postanowiliśmy zmodyfikować podstawowe założenie tj. wydłużyć dystans.

Ale celem pozostaje :  

  • Pokonanie debilnego dystansu w 24 godziny,
  • Sprawdzenie granic własnego, zdrowego rozsądku,
  • Praktyczne potwierdzenie swojego ego, chorych ambicji, pewności siebie i braku wyobraźni,
  • Odnalezienie dystansu do własnych słabości,
  • Dobra zabawa i poczucie humoru.
  • Wyłonienie osób spełniających powyższe warunki i tym samym godnych miana DEBIL'a.
  • Promocja walorów szlaku kajakowego rzeki Raduni.

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl