Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 60 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /home/zabikruk/public_html/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JCommentsACL has a deprecated constructor in /home/zabikruk/public_html/components/com_jcomments/classes/acl.php on line 17

Bardzo nam miło zaprezentować wyniki Morskiego Wyścigu Kajakowego. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i seredecznie gratulujemy zwycięzcom!

Regulamin Morskiego Wyścigu Kajakowego 3MOLA 2014

I. ORGANIZATOR

Organizatorami Morskiego Wyścigu Kajakowego 3MOLA są Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Wodny "Żabi Kruk", Stowarzyszenie Trenerów i Instruktorów Kajakarstwa oraz agencja Promotion.pl. Impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

II. TERMIN I MIEJSCE

Impreza odbędzie się w dniu 1 czerwca 2014 (niedziela). Sekretariat oraz start i meta wyścigu: plaża miejska w Gdyni, wody Zatoki Gdańskiej. Trasa wyścigu kajakowego zacznie się na plaży miejskiej w Gdyni Śródmieściu, prowadzić będzie do molo w Gdyni-Orłowie i z powrotem. Łączny dystans wyścigu to ok.7 km

Tegoroczny Morski Wyścig Kajakowy 3MOLA, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się na plaży miejskiej w Gdyni Śródmieściu przy Bulwarze Nadmorskim. Wyścig rozegrany zostanie 1 czerwca 2014r. (w niedzielę) na dystansie 7 km od Bulwaru Nadmorskiego do molo w Gdyni - Orłowie i z powrotem.  W tym czasie organizatorzy Gdyńskiego Rodzinnego Festynu z okazji Dnia Dziecka przygotowali moc atrakcji. Ponadto na Bulwarze Nadmorskim i plaży odbywać się będą gry i zabawy oraz konkurencje kajakowe dla dzieci i rodziców, a także pokazy i możliwość testowania rożnych typów kajaków.

W tym roku 3MOLA pozostaną przy dotychczasowej nazwie, ale niestety wyścig kajakowy już po raz kolejny odbędzie się na ograniczonym dystansie. Pierwotna forma wyścigu mijającego mola w Gdańsku, Sopocie i Gdyni przekształciła się w festyn rodzinny w Gdyni. Ocenę tego faktu, pozostawiamy uczestnikom i serdecznie zachęcamy do udziału :)

Morski Półmaraton Kajakowy 3 Mola to najmłodsza impreza Żabiego Kruka. Po tym jak wyczerpała się formuła Gdańskiego Festiwalu Kajakowego potrzebowaliśmy czegoś nowego, ale o podobnym charakterze. Jak to zwykle bywa w naszym klubie, Jarek Wolny zupełnie spontanicznie rzucił pomysł - i tak powstały 3 Mola... A tak naprawdę to Jarek wziął się ostro do roboty. Włączył do pracy klika osób, pozyskał partnerów i sponsorów, zrobił trochę szumu medialnego i zaczęło się kręcić.

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl