Reklama

D.E.B.I.L. - TYLKO DLA ORŁOW ;)

Dług130 debil_logoodystansowy Ekstremalny Bieg Inauguracja Lata to spływ z humorem i dystansem do własnych słabości. czytaj dalej...

 

URODZINY ZABIEGO KRUKA

Urodziny Żabiego Kruka to spływ rodzinny, dla rodziców z dziećmi i dziadków z wnuczętami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie...
 

KAJAK JAMBOREE - Spotkania podróżników kajakarzy

kajak_jambore ikonaPrzegląd najciekawszych zdjęć i amatorski konkurs filmowy organizowany w klubie filmowym Żyrafa w Gdyni. czytaj dalej...

 

Kronika kajakowa

New York Times poleca Wypożyczalnię kajaków Żabi Kruk

 Email

Z przyjemnością informujemy, że Wypożyczalnia kajaków Żabi Kruk została umieszczona w anglojęzycznym przewodniku prestiżowego dziennika New York Times z serii "36 godzin". Niebawem na półki księgarń trafi nowa pozycja - "36 godzin: 125 weekendów w Europie" ("36 hours: 125 weekends in Europe"), która ukazała się nakładem wydawnictwa Taschen, będącego największym na świecie sprzedawcą albumów, m.in. poświęconych sztuce. Przewodnik rekomenduje 125 miejsc w całej Europie, które można odwiedzić podczas weekendowej wycieczki. Ukazuje największe miasta, najsłynniejsze zabytki, ale także renomowane plaże czy miejsca dla miłośników aktywnej turystyki. Na liście znalazł się Gdańsk, który już w ubiegłym roku trafił na przygotowaną przez "New York Times" listę pereł turystycznych z całego świata. Wśród atrakcji turystycznych została wymieniona Wypożyczalnia kajaków Żabi Kruk, która proponuje zwiedzanie Gdańska w kajaku.

 
 Email

Kajakiem przez Szwecję

Wiosna to dla kajakarzy czas przygotowań do sezonu. Plany na przyszłość przeplatają się ze wspomnieniami udanych imprez. O wyprawie do Szwecji opowiada Jola Frankowska z Klubu Wodnego Żabi Kruk.

Klubową wyprawę do Szwecji zaczęliśmy planować już jesienią, czyli pół roku wcześniej. Z uwagi na okolicę, w której chcieliśmy pływać, przygotowania były bardzo drobiazgowe. Musieliśmy liczyć się z tym, że przez pewien czas będziemy odcięci od cywilizacji. Obawialiśmy się też nagłych załamań pogody.
 
 
 Email

Morski Półmaraton Kajakowy 3 Mola 2010

Za nami pierwszy Morski Półmaraton Kajakowy 3Mola. Impreza odbyła się w sobotę, 12 czerwca 2010r. przy molo w Gdańsku Brzeźnie. Celem zawodów było promowanie rekreacji i turystyki kajakowej.

Mamy nadzieję, że impreza będzie miała swoją kontynuację i na stałe wpisze się w "Program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku". Projekt zakłada m.in. budowę przystani kajakowych oraz ożywienie życia turystycznego i gospodarczego w strefie wewnętrznych dróg wodnych Gdańska. Nasze miasto, położone bezpośrednio nad akwenem wodnym, z licznymi klubami turystyki kajakowej jest idealnym do tego miejscem.