Reklama

D.E.B.I.L. - TYLKO DLA ORŁOW ;)

Dług130 debil_logoodystansowy Ekstremalny Bieg Inauguracja Lata to spływ z humorem i dystansem do własnych słabości. czytaj dalej...

 

URODZINY ZABIEGO KRUKA

Urodziny Żabiego Kruka to spływ rodzinny, dla rodziców z dziećmi i dziadków z wnuczętami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie...
 

KAJAK JAMBOREE - Spotkania podróżników kajakarzy

kajak_jambore ikonaPrzegląd najciekawszych zdjęć i amatorski konkurs filmowy organizowany w klubie filmowym Żyrafa w Gdyni. czytaj dalej...

 

Archiwum wydarzeń

3MOLA2014 za nami

 Email
3mola 2014 mae 090nW Dniu Dziecka 1 czerwca 2014 r. po raz piąty odbył się Morski Wyścig Kajakowy 3MOLA. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Wodny "Żabi Kruk" oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów i Kajakarstwa. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podobnie jak w zeszłym roku wyścig rozegrany został na dystansie ok. 10 km i rozpoczął się na plaży w Gdyni Śródmieściu. Trasa prowadziła do punktu kontrolnego przy molo w Gdyni Orłowie i z powrotem do Gdyni Śródmieścia. Podczas gdy kajakarze ścigali się na wodach Zatoki Gdańskiej na gdyńskiej plaży odbywał się Festyn Rodzinny. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, ale największym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy kajakowe. Piękna plażowa pogoda przyciągnęła całe rodziny.

Galeria zdjęć

Wyniki wyścigu

 

FETA jak zawsze w dobrym towarzystwie

 Email

Już kolejny raz gościmy u siebie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Ta największa teatralna impreza plenerowa w Trójmieście odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2013 roku. FETA to ważny punkt na kulturalnej mapie Polski. Choć odbywa się Gdańsku, skupia uwagę widowni całego kraju oraz miłośników teatru spoza Polski. Wypełnia lukę między elitarnymi wydarzeniami teatralnymi a masowymi festiwalami muzycznymi. FETA poprzez język teatru ulicznego dociera do wyobraźni widzów w każdym wieku - wzrusza i zadziwia każdego, kto się na nią natknie.

W nadchodzącej edycji zobaczymy 28 teatrów z 12 krajów: z Czech, Niemiec, Polski, Holandii, Francji Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Litwy, Belgii, Rosji oraz Rumunii. W sumie będzie to aż 50 spektakli. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również ciekawych propozycji dla najmłodszych widzów. Prócz wydarzeń spod znaku teatru na naszych widzów czekają również dodatkowe atrakcje, m.in. wystawy fotografii dokumentujące ubiegłą edycję festiwalu.

Szczegółowy program http://www.trojmiasto.pl/feta

 

DEBIL 2013 za nami

 Email

Mamy zaszczyt przedstawić podsumowanie tegorocznej edycji Długodystansowego Ekstremalnego Biegu Inauguracja Lata DEBIL

  • W tym roku wystartowało 27 kandydatów
  • Bieg ukończyło z sukcesem i uzyskało zaszczytny tytuł DEBILa 10 śmiałków
  • Bieg ukończyło po czasie 8 osób
    Biegu nie ukończyło 9 osób

 

Tytuł Złotego D.E.B.I.L.a wywalczył Tomasz Sumara pokonując trasę w 23h 31min na najkrótszym kajaku eskimo salto 2,49 m !

Oto lista tegorocznych DEBILi:   (kolejność alfabetyczna)

Lp. Imię Nazwisko
1 Tomasz Gucajtis
2 Jarosław Mazurowski
3 Piotr Rosada
4 Makary Siudem
5 Przemysław Siudem
6 Krzysztof Stańczak
7 Frederik Stefański
8 Artur Sumara
9 Tomasz Sumara
10 Marcin Tywoński

                                                                                                                               Gratulujemy !

 

3MOLA 2013 za nami

 Email
fot. A. Wolny

2 czerwca 2013 r. odbył się Morski Wyścig Kajakowy 3MOLA. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Wodny "Żabi Kruk", Stowarzyszenie Trenerów i Instruktorów Kajakarstwa. Zabezpieczenie ratownicze zapewniła Prewencyjna Drużyna Kujawsko-Pomorskiego WOPR. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W tym roku wyścig rozegrany został na krótszym dystansie i rozpoczął się na plaży w Gdyni Śródmieściu, trasa prowadziła do punktu kontrolnego przy molo w Gdyni Orłowie i z powrotem do Gdyni Śródmieścia. Piękna plażowa pogoda przyciągnęła wielu uczestników. Udział wzięło 46 zawodników płynących na 33 kajakach.

Ponieważ impreza odbywała się w ramach Gdyńskiego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy także kajakowe atrakcje dla najmłodszych. Odbyły się mini wyścigi oraz konkurencje plażowe.

Dziękujemy Miastu Gdynia za ufundowanie medali dla uczestników i pucharów dla zwycięzców oraz firmie Aquarius z Żukowa za ufundowanie nagród rzeczowych.

 

Salon łodzi turystycznych i rekreacyjnych Kajak Expo 2013

 Email

12 -14 kwietnia 2013r.

KAJAK EXPO to wyjatkowe wydarzenie w branży, które stwarza możliwość dorocznego spotkania pasjonatów kajakarstwa i najważniejszych uczestników tego biznesu w Polsce. Na targach spotykają się producentci, importerzy i dystrybutorzy sprzętu oraz właściciele wypożyczalnii sprzętu wodnego, a także przedstawiciele organizacji zajmujących się upowszechnianiem kajakarstwa.

Trzy targowe dni wypełnione są atrakcjami dla publiczności. Najciekawsze oczywiście są te związane z wodą. W targowym basenie planowane są pokazy freestylowe, pokazy ratownictwa, a także możliwość testowania kajaków. Odbędą się konkurencje międzyklubowe m.in. w wiosłowaniu na uwięzi (w basenie) oraz na ergometrach. W ramach Klubu Kajakarza odbędą się pokazy filmów laureatów ogólnopolskiego festiwalu "Kajak Jemboree - Video & Photo Show".

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 1 z 7