Reklama

D.E.B.I.L. - TYLKO DLA ORŁOW ;)

Dług130 debil_logoodystansowy Ekstremalny Bieg Inauguracja Lata to spływ z humorem i dystansem do własnych słabości. czytaj dalej...

 

URODZINY ZABIEGO KRUKA

Urodziny Żabiego Kruka to spływ rodzinny, dla rodziców z dziećmi i dziadków z wnuczętami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie...
 

KAJAK JAMBOREE - Spotkania podróżników kajakarzy

kajak_jambore ikonaPrzegląd najciekawszych zdjęć i amatorski konkurs filmowy organizowany w klubie filmowym Żyrafa w Gdyni. czytaj dalej...

 
PDF 

Klub Wodny "Żabi Kruk" jest Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej zarejestrowanym w KRS. 

Logo Żabi KrukKlub Kajakowy Żabi Kruk aktualnie zrzesza ponad 60 osób. Klub jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona przede wszystkim w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływ amy zarówno po wodach nizinnych jak i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej. 

Dla kandydatów z Trójmiasta organizujemy "Szkółki kajakowe". Podczas zajęć każdy jest w stanie zweryfikować swoje umiejętności, nauczyć się podstaw pływania w kajaku jednoosobowym, a przede wszystkim rozpoznać czy kajakarstwo to jest to, czego szukał. Po przystąpieniu do klubu rozpoczyna się staż członkowski, po którego zakończeniu zapada decyzja o przyjęciu kandydata do klubu.

Pływamy po wszystkich wodach, tych  trudnych i łatwych. Pora roku nie ma dla nas znaczenia. Od kilku lat zaniechaliśmy otwierania i zamykania sezonu. Pływamy przez cały rok. 

 

  • Odkrywamy i doskonalimy techniki zwałkowe. Rzeki zwałkowe to te usiane naturalnymi przeszkodami, a silniejszy nurt zwiększa stopień trudności. Kajakarstwo zwałkowe zakłada pokonywanie przeszkód bez wysiadania z kajaka. Obnoszenie przeszkody jest ostatecznością.
  • Pokonujemy rzeki górskie, gdzie duże spadki, silny nurt i głazy w dnie podnoszą poziom adrenaliny. "Biała woda" i piękne widoki gwarantują wiele wrażeń. 
  • Pływamy po morzu, gdzie fale, wiatr i przestrzeń dodają skrzydeł. Pokonywanie odległości w takich warunkach to nie lada wyzwanie. Na falach można surfować kajakiem, a także wykorzystać je do zabaw freestylowych.
  • Miłośnicy traperskiej włóczęgi organizują kilkutygodniowe wyprawy (głównie latem).  Z całymi rodzinami, dziećmi, bagażem i psami przemierzamy szlaki wodne. Najchętniej odwiedzamy mało zaludnione tereny. Nie ma lepszego kontaktu z przyrodą niż biwaki na łonie natury. Nic tak nie uczy samodzielności jak radzenie sobie z codziennymi czynnościami w prymitywnych warunkach. 
  • Ci, którzy nie szukają mocnych wrażeń i wolą spokojnie spływać leniwymi rzekami też znajdą coś dla siebie. Zdarza się, że kajakarzom towarzyszy idąca brzegiem grupa piesza, rowerowa lub narciarska. To bardzo miły zwyczaj.
(JF)
 

Komentarze  

 
0 #1 Łukasz Czajkowski 2016-07-20 07:14
Witam. Od lat hobbistycznie pływam rekreacyjnie na kajakach, mam za sobą kilka spływów. Kajak zawsze był mi bliski. Od jakiegoś czasu szukam miejsca ( klubu ) w którym mógł bym trenować na co dzień, doskonalić swoje umiejętności i poznać fajnych ludzi, dla których kajakarstwo jest pasją.
Czy moim wieku , mam 33 lata jest szansa dołączyć do Państwa klubu?

Z poważaniem
Łukasz Czajkowski
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież