Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 60 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /home/zabikruk/public_html/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JCommentsACL has a deprecated constructor in /home/zabikruk/public_html/components/com_jcomments/classes/acl.php on line 17

Długodystansowy Ekstremalny Bieg Inauguracja Lata w skrócie D.E.B.I.L. lub po prostu DEBIL jest ekstremalną odmianą spływu kajakowego z humorem i dystansem do własnych słabości.

Organizowany przez "Żabi Kruk" corocznie od 2005 r. , kiedy to pięcioro klubowiczów postanowiło zmierzyć się z czasem i dystansem, a także odnaleźć granice własnych możliwości. Czując, że może nie jest to całkiem normalne, tylko jeden przepłynął trasę 100 km rzeką Radunią oraz Motławą ze Stężycy do Gdańska w czasie 24 godzin.

Od tamtej pory każdemu kto przepłynie ten dystans w ciągu doby, przyznaje się zaszczytne miano Debila. W 2011 roku postanowiliśmy zmodyfikować podstawowe założenie tj. wydłużyć dystans.

Ale celem pozostaje :  

  • Pokonanie debilnego dystansu w 24 godziny,
  • Sprawdzenie granic własnego, zdrowego rozsądku,
  • Praktyczne potwierdzenie swojego ego, chorych ambicji, pewności siebie i braku wyobraźni,
  • Odnalezienie dystansu do własnych słabości,
  • Dobra zabawa i poczucie humoru.
  • Wyłonienie osób spełniających powyższe warunki i tym samym godnych miana DEBIL'a.
  • Promocja walorów szlaku kajakowego rzeki Raduni.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl