Warning: escapeshellcmd() has been disabled for security reasons in /home/zabikruk/public_html/libraries/vendor/phpmailer/phpmailer/class.phpmailer.php on line 1444
D.E.B.I.L.

Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 60 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

debil inside NIEB dib       Regulamin XIII Długodystansowego Ekstremalnego Biegu Inauguracja Lata 2017

Organizator:
SKF „KW Żabi Kruk” z Gdańska, które powierza kierownictwo tej imprezy komandorowi Karolinie Banyś
Cele imprezy:
Przepłynięcie bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz trasy wyznaczonej przez organizatora w czasie nie dłuższym niż 24h. Sprawdzenie granic własnych możliwości, wytrwałości oraz dystansu do samego siebie.
Termin imprezy:
23-24 czerwca 2017 r.
Start w piątek 23 czerwca 2017r. o godz. 19.00 z Ostrzyc albo o godz. 16.30 z przystani „Klubu Wodnego Żabi Kruk” (odjazd na miejsce startu).

Spływ kończą tylko najwytrwalsi, najbardziej zawzięci i najlepiej przygotowani. Wszyscy ci, którzy pokonali własne słabości i dotarli do przystani KW Żabi Kruk w Gdańsku w regulaminowym czasie znajdą swoje miejsce w historii D.E.B.I.L.a... a pozostali... cóż, spróbujcie za rok...

Ponadto od 2011 roku przyznajemy tytuł Złotego DEBILa dla uczestnika, który najszybciej pokonał trasę najktrótszym kajakiem.
Do tej pory tytuły DEBILa uzyskali:

REGULAMIN XII Długodystansowego Ekstremalnego Biegu Inauguracja Lata 2016

Organizator:
SKF "KW Żabi Kruk" z Gdańska, które powierza kierownictwo tej imprezy komandorowi Karolinie Banyś
Cele imprezy:
Przepłynięcie bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz trasy wyznaczonej przez organizatora w czasie nie dłuższym niż 24h. Sprawdzenie granic własnych możliwości, wytrwałości oraz dystansu do samego siebie.
Termin imprezy:
17-18 czerwca 2016 r.
Start w piątek 17 czerwca 2016r. o godz. 19.00 z Ostrzyc albo o godz. 16.30 z przystani "Klubu Wodnego Żabi Kruk" (odjazd na miejsce startu).

Długodystansowy Ekstremalny Bieg Inauguracja Lata w skrócie D.E.B.I.L. lub po prostu DEBIL jest ekstremalną odmianą spływu kajakowego z humorem i dystansem do własnych słabości.

Organizowany przez "Żabi Kruk" corocznie od 2005 r. , kiedy to pięcioro klubowiczów postanowiło zmierzyć się z czasem i dystansem, a także odnaleźć granice własnych możliwości. Czując, że może nie jest to całkiem normalne, tylko jeden przepłynął trasę 100 km rzeką Radunią oraz Motławą ze Stężycy do Gdańska w czasie 24 godzin.

Od tamtej pory każdemu kto przepłynie ten dystans w ciągu doby, przyznaje się zaszczytne miano Debila. W 2011 roku postanowiliśmy zmodyfikować podstawowe założenie tj. wydłużyć dystans.

Ale celem pozostaje :  

  • Pokonanie debilnego dystansu w 24 godziny,
  • Sprawdzenie granic własnego, zdrowego rozsądku,
  • Praktyczne potwierdzenie swojego ego, chorych ambicji, pewności siebie i braku wyobraźni,
  • Odnalezienie dystansu do własnych słabości,
  • Dobra zabawa i poczucie humoru.
  • Wyłonienie osób spełniających powyższe warunki i tym samym godnych miana DEBIL'a.
  • Promocja walorów szlaku kajakowego rzeki Raduni.

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl