Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 60 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /home/zabikruk/public_html/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JCommentsACL has a deprecated constructor in /home/zabikruk/public_html/components/com_jcomments/classes/acl.php on line 17

Spotkania podróżników kajakarzy

Już 2 marca 2019r. zapraszmy do Klubu Muzycznego UCHO w Gdyni na tegoroczne Kajak Jamboree Spotkania podróżników kajakarzy. Celem jest popularyzacja kajakarstwa, jego amatorskiego filmowania i fotografowania we wszelkich przejawach w kraju i za granicą, a także wyróżnienie najlepszych prac oraz ich twórców. Jeśli uprawiasz turystykę kajakową w dowolnej postaci (ekstremalne kajakarstwo górskie, freestyle, wyprawy, weekendowe zwiedzanie okolicy z kajaka) lub po prostu interesujesz się filmem, fotografią i chciałbyś pokazać swój talent prezentując pracę związaną z szeroko pojętym kajakarstwem. Kajak Jamboree jest właśnie dla Ciebie.

Kajak Jamboree jest podsumowaniem sezonu kajakowego oraz prezentacją dokonań zarówno klubów kajakowych jak i indywidualnych kajakarzy. Jeśli chcesz zobaczyć ciekawe miejsca, do których można dotrzeć w kajaku, poznać ludzi zakręconych tą dyscypliną sportu / turystyki oraz zobaczyć świat z kajaka, to nie może Was tam zabraknąć.

Serdecznie zapraszamy publiczność. Kajak Jamboree to spotkanie z niepowtarzalną festiwalową atmosferą w wydaniu kajakowym.

Zgłoszenia prac do 24 lutego 2019r.

Informacje o zgłoszeniach na www.kajakjamboree.pl

Filmy z lat ubiegłych zgromadzone na kanale YouTube. W tym roku także głosowanie on-line (na YT).

internetowa wersja informatora

Zachęcamy do zapoznania się z treścią, a przede wszystkim do udziału w zaprezentowanych spływach oraz imprezach kajakowych. Wydawca informatora Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa zaprasza po odbiór wersji papierowej (nieodpłatnie) podczas większych imprez targowych związanych z wodą, turystyką i rekreacją, jak również w klubach kajakowych na terenie całego kraju.

 

Pobierz wersję elektroniczną.pdf

Drodzy kajakarze,

Zanieczyszczenia, ścieki i śmieci są znanym od lat zagrożeniem dla polskich rzek – ale nie jedynym. Do największych należą regulowanie, prostowanie, betonowanie koryt, obwałowywanie i przekopywanie rzek, co wiąże się ze zniszczeniem tarlisk, zalewaniem gniazd i piskląt, usunięciem roślin i dewastacją brzegów.

Regulacja rzek i zabudowywanie terenów zalewowych niszczy przyrodę i zwiększa ryzyko powodzi. Według szacunków Fundacji WWF, co najmniej 80% krajowych rzek zostało przekształconych przez człowieka. A degradacja rzecznych ekosystemów w Polsce spowodowała m.in. wyginięcie takich gatunków jak jesiotr

Chcąc chronić to niepowtarzalne dziedzictwo, stworzono program „Strażnicy Rzek WWF Polska”, który pozwala zaangażować lokalne społeczności w ochronę ekosystemów. Do głównych zadań strażników będzie należało monitorowanie 150 000 km polskich rzek: obserwacja, interwencje oraz powstrzymywanie szkodliwych zmian. Program szczególnie koncentruje się na szybkim wsparciu ochrony małych rzek, które są najbardziej zagrożone. Formalnie strażnikiem może zostać każdy. Wystarczy chęć udziału w tej wyjątkowej akcji, polegającej na ochronie przyrody i wytrwałość w wypełnianiu obowiązków. 

Zgłoszenia do programu przyjmowane są na stronie straznicy.wwf.pl


Opowiadacze Historii

26 sierpnia 2017 miała miejsce premiera przewodnika "Dolne Miasto z kajaka" wydanego przez Opowiadaczy Historii. Przewodnik zawiera mapkę i opisy miejsc które można odwiedzić zarówno kajakiem jak i spacerując nad kanałem. Nie mogło zabraknąć Kamiennej Śluzy wraz charakteryztycznymi wieżyczkami, bastionów oraz wspomnień odpoczynku nad wodą. Jest nam niezmiernie miło, że została odnotowana nasza wieloletnia obecność w tym miejscu, szczególnie, że w tym roku nasz klub obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia.

http://www.opowiadaczehistorii.pl/

 

W tym roku jeden

Gdańsk z kajaka

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy postanowili wziąć udział w tegorocznym Długodystansowym Ekstremalnym Biegu Inauguracji Lata. Dokładnie o godzinie 18:45 w piątek 23.06.2017 rozpoczęły się zmagania z własnymi możliwościami i tylko dla jednego śmiałka zakończyły po upływie 24 godzin.

Tytuł DEBILA oraz Złotego DEBILA uzyskał - Adam Kokoryn z Olsztyna.

Gratulujemy!

21 autorów filmów, ponad 40 nadesłanych filmów

Tak w liczbach wyglądały tegoroczne Spotkania Podróżników Kajakarzy Kajak Jamboree. Pondto w Uchu było nas blisko 200 osób, oddaliście 141 ważnych kart do głosowania.

Nagrodę publiczności zdobył film „Wybrzeże na dmuchańcu” Bohumila Trunecki z 169 punktami (głosowano na niego 79 razy z tego 29 głosów na pierwsze miejsce, 32 na drugie i 18 na trzecie)
Z 140 punktami zakończył wieczór film „W poszukiwaniu San Escobar” Jana Rutkiewicza (głosowaliście na ten film 62 razy z czego 31 razy na pierwsze miejsce, 16 na drugie i 15 na trzecie)
Dalej „D.E.B.I.L z perspektywy kilku przenosek” Bartosza Żukowskiego z 104 punktami (głosowaliście na ten film 52 razy, 15 na pierwsze, 22 na drugie i 15 na trzecie miejsce)

Wszystkie filmy znajdują się na kanale YouTube Kajak Jamboree YouTube

Dziękujemy wszystkim gościom, sponsorom i osobom które pomagały przed, w trakcie i po imprezie. Bez was nie udałoby się ogarnąć tego wieczoru.

 

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl