Reklama

D.E.B.I.L. - TYLKO DLA ORŁOW ;)

Dług130 debil_logoodystansowy Ekstremalny Bieg Inauguracja Lata to spływ z humorem i dystansem do własnych słabości. czytaj dalej...

 

URODZINY ZABIEGO KRUKA

Urodziny Żabiego Kruka to spływ rodzinny, dla rodziców z dziećmi i dziadków z wnuczętami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie...
 

KAJAK JAMBOREE - Spotkania podróżników kajakarzy

kajak_jambore ikonaPrzegląd najciekawszych zdjęć i amatorski konkurs filmowy organizowany w klubie filmowym Żyrafa w Gdyni. czytaj dalej...

 
Kajak Jamboree video & photo show  Email

kajak_jambore ikonaKajak Jamboree Festiwal Video & Photo Show to międzynarodowy przegląd filmów oraz konkurs fotografii o tematyce kajakowej.

Pomysł festiwalu powstał w naszym klubie w 2006 roku. Do pomocy przy organizacji wcale nie trzeba było długo namawiać zapaleńców ze Studenckiego Klubu Kajakowego "Morzkulc". Początkowo impreza miała formę kameralną. Na hasło "zróbmy festiwal" znalazło się kilka filmów i kilkadziesiąt zdjęć, których twórcami byli zaprzyjaźnieni trójmiejscy kajakarze. Miejscem imprezy został Klub Filmowy "Żyrafa" w Gdyni, który udostępnił swoją studyjną salę kinową oraz foyer dla wystawy zdjęć. Z czasem festiwal zaczął wzbudzać coraz większe zainteresowanie w środowisku kajakowym w Polsce i nie tylko. Swoje prace przysyłali kajakarze z Kamczatki, RPA, Wielkiej Brytanii, Rosji czy Łotwy. Aby podsumować sezon na wodzie, termin festiwalu wypada co roku w grudniu.

Celem imprezy jest popularyzacja kajakarstwa poprzez prezentację amatorskich i profesjonalnych filmów oraz zdjęć dokumentujących wszelkie jego przejawy w kraju i za granicą. Każdy może zgłosić swój udział w konkursie, każdy może uczestniczyć w pokazach i dyskusjach na temat prezentowanych prac. Podczas pokazu prezentowane są także ciekawe filmy i zdjęcia pozakonkursowe. Prace oceniane są przez powołane Jury, a także przez publiczność.

Na festiwal przybywają zaproszeni goście specjalni, którzy prezentują zebranej publiczności swoje osobiste doświadczenia z wypraw kajakowych.

Aktualnie festiwal ma już ugruntowaną pozycję wśród imprez ogólnopolskich. Przyciąga coraz więcej uczestników, zarówno wśród autorów prac jak i wśród widowni. Kajak Jamboree obejmuje honorowe patronaty innych imprez kajakowych i udostępnia materiały festiwalowe jako atrakcje.

Kajak Jamboree to impreza z rzeczywiście festiwalową atmosferą w wydaniu kajakowym.

Dodatkowe informacje i galerie zdjęć oraz filmy na stronie www.kajakjamboree.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież